דלג לתוכן דלג לפוטר

Our story

הסיפור של הוילה - סיפור על אהבה ואור

"כל בוקר, קצת לפני או קצת אחרי הזריחה ,אני רגיל לצאת לבדוק מה חדש במדבר. המדבר מתחיל כאן בערד בקצה הרחוב שלנו…"

סיפור על אהבה וחושך, עמוס עוז.

הרחוב הוא רחוב נוף , בו ניצבת וילה נוף 64 – על קו התפר בין ערד לבין המדבר הפתוח, מול הוואדי המשקיף לים המלח כאי של שקט ושלווה, במרחב קסום של נוף בראשיתי .
הבחירה במיזם נוף 64 כוילה מלונאית נבעה מהזיהוי האדריכלי והעיצובי של איתי לוין שלמד אדריכלות והשתלם בין היתר בפקולטה לאדריכלות ברומא.
נוף 64, וילת נופש- חופש- אירוח יוקרתית יוצאת דופן ויחידה במינה במדבר, בהיותה אדפטציה מדברית נדירה לוילה סבואה האיקונית, הנחשבת לאבן דרך באדריכלות המודרנית הבינלאומית ותוכננה ב-1929 על ידי האדריכל לה קורבוזיה.

בנוף 64, הגרסה המדברית
של וילה סבואה, באים לידי ביטוי
חמשת עקרונות התכנון הבסיסיים בבטון מזויין. הווילה מתאפיינת בצבעוניות עזה: גוונים של חום, חלודה, נחושת וברונזה, המתכתבים
עם גווני הסלעים, אבן ערד ואבני הצור המשובצים בגווני החול הזהובים של המדבר; הטורקיז המזוהה עם קו האופק של ים המלח; השחור המהדהד את אוהלי הבדואים ואת מלבושי נשותיהם; הלבן, שמאפיין את אדריכלות הבאוהאוס המודרנית; והאפור, נציג הקו הברוטליסטי.
שתיים מהסוויטות בוילה מקיימות דיאלוג קונספטואלי ויוצקות תוכן ומימד פואטי נוספים, כמחווה לסופר עמוס עוז, שהתגורר ויצר ברחוב נוף כשלושים שנה וכתב בו את ״סיפור על אהבה וחושך״ ואת ״אותו הים״, בהם מוזכרים ערד והרחוב עצמו. במתחם הספרייה בוילה – לאונג׳ משותף בו ניתן לעיין בכל כתביו של עמוס עוז.
העיר ערד – העיר המתוכננת הראשונה בישראל, שאושרה בשנת 1964 (מתכנן י. פייטלסון) ניצבת על רמה (רכס כידוד) הצופה אל הרי מואב, אדום, סדום, ים המלח, מדבר יהודה, יתיר, תל-ערד ועוד. היא מהווה נקודת יציאה מושלמת לטיולים וסיורים במדבר. האקלים המדברי, מזג האוויר הנוח כמעט בכל ימות השנה ואיכות האוויר הופכים את ערד למקום מושלם לחופשה ולנופש. בערד נפגשים הנוף המקראי עם האווירה הייחודית.

אתם מוזמנים לחוות חוויה יוקרתית, שילוב של חופשה מדברית ונופש מפנק. כאן תוכלו לשתות יין ובירה בייצור מקומי, להתענג על עיסויי מסאז' ולטייל בהדרכת מדריך מקומי.

דילוג לתוכן